Wychowanie Fizyczne - Wydarzenia
opis studiówwydarzenia

  ROK AKADEMICKI 2016/2017

 

Studenci kierunku wychowania fizycznego przebywali na obozie zimowym w Białym Dunajcu. Celem wyjazdu było opanowanie podstawowej wiedzy niezbędnej do prowadzenia i nauczania zajęć z narciarstwa oraz prowadzenia gier i zabaw ruchowych na śniegu. Zajęcia teoretyczne i praktyczne prowadzone były przez instruktorów sportu w narciarstwie alpejskim – wykładowców PWSZ w Koszalinie. Podczas pobytu na obozie młodzież doskonaliła technikę jazdy na nartach, nie zabrakło górskich wycieczek.

  

  


Studenci 1 roku WF aktywnie zakończyli rok 2016.
Yuliia Shtefan, Paweł Czerski i Dawid Żeromski startowali w „Biegu Sylwestrowym” na dystansie 5,3 km, który odbył się 31.12.2016r.

  

 


          MIKOŁAJKI NA SPORTOWO

     6 grudnia 2016r.  w progach naszej uczelni gościliśmy dzieci ze SP nr 10, dla których w ramach „Sportowych  Mikołajek  2016” zawody sprawnościowe i zabawy edukacyjne przeprowadzili studenci 1 roku WF w ramach zajęć z "Rytmiki i tańca" z dr Agnieszką Połaniecką oraz studentki Pedagogiki w ramach zajęć z  "Pedagogiki zabawy" z mgr Danutą  Aleksą.  Wszystkie dzieci otrzymały drobne prezenty, które wręczył Mikołaj.

 

        

 


4 grudnia 2016 roku studenci 1  roku WF uczestniczyli w akcji charytatywnej pn. „Po pierwsze zdrowie” wspierając leczenie osób chorujących na białaczkę. W zawodach biegowych udział wzięli: Agata Wieczorkowska, Yuliia Shtefan, Dawid Żeromski - uplasował się na 17 miejscu, Igor Czycz, Alicja Cisek, Klaudia Domaros, Marcelina Budnicka. Tomasz Chodorowski wystartował w Biegu Mikołajkowym na rzecz hospicjum w Słupsku. Student III roku WF Miłosz Szkołuda wystartował w Biegu Mikołajkowym  w Koszalinie. 
Gratulacje dla naszych studentów!

 

   

 


ROK AKADEMICKI 2015/2016

 

OBÓZ SPORTOWY STUDENTÓW WYCHOWANIA FIZYCZNEGO

     Studenci kierunku Wychowanie Fizyczne PWSZ  w dniach od 17-25.06.2016r. przebywali na obozie sportowym w Czaplinku nad Jeziorem Drawskim. W obozie uczestniczyli studenci specjalności: odnowa biologiczna, gimnastyka korekcyjna oraz wychowanie fizyczne z językiem angielskim.

       Celem obozu wchodzącego w program studiów była nauka oraz doskonalenie form związanych z wypoczynkiem letnim. Studenci łączą naukę z przyjemnością: biorą udział w urozmaiconych zajęciach takich jak pływanie i ratownictwo wodne, żeglarstwo, windsurfing, kajakarstwo, survival, gry terenowe itp. Nie brakuje też dyscyplin sportowych takich jak piłka nożna, siatkówka plażowa czy tenis ziemny. W przerwach między zajęciami, korzystają z dobrej pogody, mogą zrelaksować się nad jeziorem zażywając kąpieli słonecznej i wodnej. W ramach zaliczenia studenci brali udział w triatlonie składającym się z pływania na dystansie 200 m, kajakarstwa (dystans 400 m), oraz biegu (dystans 4800 m).

W triatlonie wśród studentów najlepszy rezultat osiągnął Adrian Kępka, wśród studentek Kinga Haładej.

  Adrian             Kinga
Kępka
             Haładej - zwycięzcy triatlonu

  

 


Absolutorium studentów 3 roku WF sp. menedżer sportu

W dniu 1 czerwca 2016 r. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koszalinie o godz. 10.00 odbyło się uroczyste Absolutorium Menedżerów Sportu 2016.  Po raz pierwszy w historii Uczelni dyplomy menedżera sportu i menedżera imprez sportowych otrzymało 30 studentów III roku kierunku wychowanie fizyczne, specjalność menedżer sportu.   Absolwenci tej specjalności uzyskują kwalifikacje, które pozwolą im znaleźć zatrudnienie w instytucjach państwowej administracji sportowej, w stowarzyszeniach i klubach sportowych. Kwalifikacje menedżerskie otwierają perspektywę zatrudnienia w jednostkach marketingowych i organizacyjnych w przedsiębiorstwach, w samorządzie terytorialnym i innych instytucjach świadczących usługi w zakresie organizacji imprez. Jednocześnie jako licencjaci kierunku wychowanie fizyczne są przygotowani do wykonywania zawodu  nauczyciela wychowania fizycznego. PWSZ w Koszalinie kształcąc na wszystkich kierunkach i specjalnościach w profilu praktycznym, wychodzi naprzeciw oczekiwaniom współczesnego rynku pracy, ułatwia realizacje planów zawodowych młodych ludzi.

Zdjęcia z Absolutorium:

  

  

  


  Sporty zimowe- szczególnie narciarstwo – to przede wszystkim dobra zabawa i prawdziwa przyjemność. Góry, to jedno z częściej wybieranych miejsc do aktywnego spędzania czasu wolnego w sezonie zimowym. W dniach od 6 lutego do 12 lutego 2016r.  grupa studentów III roku kierunku Wychowanie Fizyczne pod kierunkiem dr Henryka Kosa realizuje przedmiot: Sport do wyboru -narciarstwo zjazdowe. Swoje umiejętności zdobywali i doskonalili na stokach w Białce Tatrzańskiej, w Jurgowie, a także na stokach w Słowacji w Bachledowej Dolinie.

     


7 grudnia z okazji Mikołajków gościliśmy dzieci i nauczycieli z Przedszkola Nr 22 w Koszalinie. Studenci II i III roku pedagogiki oraz I roku wychowania fizycznego wraz z opiekunami dr Agnieszką Połaniecką i mgr Danutą Aleksą przeprowadzili "Sportowe Mikołajki 2015". W programie znalazły się opowieści ruchowe, zmagania sportowe, pląsy oraz tańce, które dostarczyły uczestnikom niezapomnianych wrażeń.

   


ROK AKADEMICKI 2014/2015

Obóz sportowy studentów WF

      Jak co roku, studenci kierunku Wychowanie Fizyczne w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koszalinie  przebywają na obozie sportowym w Czaplinku nad Jeziorem Drawskim. W obozie uczestniczą studenci specjalności: odnowa biologiczna, gimnastyka korekcyjna, turystyka i rekreacja oraz wychowanie fizyczne z językiem angielskim.

       Celem obozu wchodzącego w program studiów jest nauka oraz doskonalenie form związanych z wypoczynkiem letnim. Studenci łączą naukę z przyjemnością: biorą udział w urozmaiconych zajęciach takich jak pływanie i ratownictwo wodne, żeglarstwo, windsurfing, kajakarstwo, survival, gry terenowe itp. Nie brakuje też dyscyplin sportowych takich jak piłka nożna, siatkówka plażowa czy tenis ziemny. W przerwach między zajęciami, korzystają z dobrej pogody, mogą zrelaksować się nad jeziorem zażywając kąpieli słonecznej i wodnej. Pod koniec obozu w ramach zaliczenia studenci wezmą udział w maratonie pływackim.

 

      

   


Akrobatyka widowiskowa w wykonaniu studentów 1 roku WF -

zajęcia z gimnastyki z dr Tomaszem Jędrzejczakiem :)

                    


 W styczniu 2015 roku studenci kierunku wychowania fizycznego przebywali na obozie zimowym w Białym Dunajcu. Celem wyjazdu było opanowanie podstawowej wiedzy niezbędnej do prowadzenia i nauczania zajęć z narciarstwa oraz prowadzenia gier i zabaw ruchowych na śniegu. Zajęcia teoretyczne i praktyczne prowadzone były przez instruktorów sportu w narciarstwie alpejskim – wykładowców PWSZ w Koszalinie. Podczas pobytu na obozie młodzież doskonaliła technikę jazdy na nartach, nie zabrakło górskich wycieczek.

      


  W ramach praktycznej nauki zawodu zajęć  Gry i zabawy ruchowe studenci I roku kierunku Wychowanie Fizyczne w dniu 8 grudnia 2014r. przeprowadzili „Mikołajkowe zawody sportowe” dla  uczniówSpołecznej Szkoły Podstawowej "Nasza Szkoła".  Zawody odbyły się w hali „Gwardii” pod nadzorem prowadzącego zajęcia wykładowcy PWSZ  dr. Henryka Kosa oraz kierownika Zakładu Wychowania Fizycznego mgr Waldemara Szpakowskiego.

   


      Czworo studentów kierunku wychowanie fizyczne PWSZ w Koszalinie wraz z wykładowcą p. Alicją Skoczypiec uczestniczyło w stażu zagranicznym i zapoznało się z funkcjonowaniem Fachhochschule w Poczdamie. Studenci uczestniczyli czynnie w zajęciach i wykładach, a w wolnych chwilach  zwiedzali historyczny Poczdam stolicę Brandenburgii. 
       Zwieńczeniem wizyty był udział wraz z  Kanclerzem Uczelni p. Beatą Koronkiewicz w uroczystości wręczenia dyplomów absolwentom oraz immatrykulacji studentów rocznika 2014. Wśród zaproszonych gości znalazł się Przewodniczący Niemieckiego Komitetu Olimpijskiego p. Alfons Hörmann oraz wiceminister ds. sportu Brandenburgii p. Steffi Lammers. Wśród absolwentów i studentów znaleźli się m.in. dwukrotny mistrz olimpijski w kolarstwie Robert Bartko,  mistrzyni olimpijska w bobslejach Sandra Kiriasis, czy mistrzyni 
olimpijska w judo Yvonne Böhnisch.
  

   


ROK AKADEMICKI 2013/2014

 W dniach od 15 do 23 czerwca 2014r. studenci kierunku Wychowanie Fizyczne PWSZ   w Koszalinie odbyli obowiązkowy obóz letni w Czaplinku nad jeziorem Drawskim.

       Młodzież brała udział w praktycznej nauce żeglarstwa, windsurfingu i kajakarstwa. Studenci poznawali nowe zabawy świetlicowe i terenowe (bocca, ringo, kometka, palant). W wodzie doskonalili umiejętności pływania oraz uczyli się  podstaw ratownictwa wodnego. Na  zakończenie obozu w ekstremalnych warunkach  (deszcz, wiatr) rywalizowali w triatlonie składającym się z pływania, kajakarstwa i biegu przełajowego. Studenci i studentki rywalizowali na tym samym dystansie. Wśród studentów najlepszym okazał się Mateusz Witkowski uzyskując bardzo dobry czas 19,39, wśród studentek Natalia Zawadzka z czasem 26,46. Studenci PWSZ mieli również czas dla siebie. Szkoda tylko że pogoda do końca nie dopisała…

 

  

 


       Tak wyglądają ćwiczenia na zajęciach z przedmiotu "Gimnastyka sportowa" z dr Tomaszem  Jędrzejczakiem, w wykonaniu studentów 1 roku wychowania fizycznego. Figury oczywiście na zaliczenie...Tylko pozazdrościć sprawności! 

    

Pokaz gimnastyczny w wykonaniu wykładowcy PWSZ dr Tomasza Jędrzejczaka         
                                                                                                             I  studenci WF biorący przykład ... :)

 ćwiczenia studentów 1 roku  WF
 
  

prosimy odczytać co to za napisy?

    

    

                                    ulubiona przez studentów piramida :)


 

    W dniu 5 kwietnia 2014 roku  w Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie odbyła się  konferencja pn. „Ruch i racjonalne odżywianie niezbędnymi warunkami zdrowia dzieci i młodzieży".   Wykład inauguracyjny poprowadził wykładowca PWSZ w Koszalinie dr Tomasz Jędrzejczak.   Na zakończenie konferencji  odbyła się część praktyczna, w której czynny udział wzięli studenci  kierunku WF.

 

     


W dniach 1-7.02. 2014r. studenci kierunku wychowane fizyczne w Państwowej Wyższej Szkole zawodowej w Koszalinie uczestniczą w obozie zimowym zorganizowanych w Świeradowie-Zdroju. Jednocześnie biorą udział w zajęciach organizowanych w ramach Kursu Instruktora Rekreacji Ruchowej o specjalności Narciarstwo Zjazdowe.

Celem kursu jest opanowanie podstawowej wiedzy niezbędnej do prowadzenia i nauczania zajęć z narciarstwa oraz prowadzenia gier i zabaw ruchowych na śniegu dla dzieci, młodzieży, dorosłych, indywidualnie, w szkołach i szkółkach oraz na zimowiskach i obozach. Po odbytym kursie i zdanym egzaminie instruktorskim kursant otrzymuje legitymację Instruktora Rekreacji Ruchowej o specjalności Narciarstwo Zjazdowe. Zajęcia teoretyczne i praktyczne prowadzone są przez instruktorów sportu w narciarstwie alpejskim – wykładowców PWSZ w Koszalinie. Kurs instruktora narciarstwa przygotowuje kursantów do pracy w ośrodkach wypoczynku, na obozach  i koloniach, prowadzenia zajęć w ramach lekcji wychowania fizycznego, równocześnie podnosi kwalifikację zawodową nauczycieli. Kurs pozwala na  odświeżenie i usystematyzowanie wiadomości dla osób prowadzących zajęcia. Posiadając legitymację instruktora można prowadzić samodzielnie lekcje nauki jazdy na nartach.

      

 


ROK AKADEMICKI 2012/2013

Zdjęcia z obozu:

 

Obóz sportowy studentów WF w Czaplinku

Do rozgrywek, które odbyły się 23 i 24 maja 2013r. zgłosiło się ok. 80 uczniów ze szkół koszalińskich jak również z Sianowa, Dąbrowy i Bobolic. 24 maja, po rozgrywkach finałowych Rektor PWSZ w Koszalinie, dr Jan Kuriata wraz z Prezydentem Miasta Koszalina Piotrem Jedlińskim wręczyli nagrodę główną – Puchar Rektora:


Z okazji  okresu mikołajkowego w ramach  obowiązkowych zajęć   Gry i zabawy ruchowe”, studentki I roku Wychowania Fizycznego pod kierunkiem  mgr Waldemara Szpakowskiego, przygotowały „Zawody Mikołajkowe”  dla dzieci ze Społecznej Szkoły Podstawowej „Nasza Szkoła” w Koszalinie.     
      Zawody przeprowadzono w formie wyścigu rzędów. Dzieci „pomagały” Mikołajowi pakować prezenty, uczestniczyły w zabawach „Fikołki na śniegu”, „Śnieżny tunel”, „Worek św. Mikołaja”, "Jazda na sankach”, „Wyścig elfów”.   Dla dzieci przygotowano również quiz dotyczący działalności św. Mikołaja a także konkurs rysunkowy.  Na zakończenie zawodów wszystkie dzieci,  jak i nasze studentki otrzymały pamiątkowe dyplomy i słodycze. Mikołajowa zabawa była udana!

 Artykuł z GK z dn. 7.12.2013r.

 

 

 

STUDENCI KIERUNKU WYCHOWANIE FIZYCZNE
PWSZ W KOSZALINIE NA OBOZIE SPORTOWYM - czerwiec 2013

 

         Jak co roku w czerwcu, studenci kierunku wychowanie fizyczne PWSZ w Koszalinie przebywali na obozie sportowym w Czaplinku nad Jeziorem Drawskim. W obozie uczestniczyli studenci specjalności: odnowa biologiczna, gimnastyka korekcyjna, turystyka i rekreacja oraz wychowanie fizyczne z językiem angielskim. Celem obozu wchodzącego w program studiów była nauka oraz doskonalenie form związanych z wypoczynkiem letnim. Studenci połączyli naukę z przyjemnością: brali udział w urozmaiconych zajęciach takich jak: pływanie i ratownictwo wodne, żeglarstwo, windsurfing, kajakarstwo, survival, gry terenowe itp. Nie brakowało też dyscyplin sportowych takich jak piłka nożna, siatkówka plażowa czy tenis ziemny. W przerwach między zajęciami, korzystali ze wspaniałej pogody i relaksowali się nad jeziorem zażywając kąpieli słonecznej i wodnej. Pod koniec obozu w ramach zaliczenia studenci wzięli udział w maratonie pływackim.

 

Jedną z takich imprez jest zorganizowany po raz pierwszy  I Gimnazjalny  Turniej Koszykówki o Puchar Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koszalinie (23-24.05.2013r.), który wszedł w program  ramach tegorocznych obchodów Dni Koszalina.  Do udziału w imprezie, nad którą patronat honorowy objął Prezydent Miasta Koszalina, zaprosiliśmy młodzież ze szkół powiatu koszalińskiego. Oprócz popularyzacji gry w piłkę koszykową oraz stworzenia możliwości atrakcyjnego spędzenia wolnego czasu w warunkach zdrowej sportowej rywalizacji, chcemy rozwijać w młodych ludziach poczucie przynależności do społeczności lokalnej skupionej wokół miasta Koszalina w ramach powiatowych struktur samorządowych.

 


23.11.2013r. studenci I roku kierunku Wychowanie Fizyczne Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koszalinie brali udział w Halowym Turnieju Piłki Nożnej zorganizowanym przez Gminę i Miasto Sianów. Celem turnieju było zebranie pieniędzy dla Artura Korkowskiego zmagającego się z groźną chorobą nowotworową. Każda z drużyn na rzecz chorego uiściła opłatę w wysokości 300 zł. Naszą Uczelnię reprezentowali studenci I roku kierunku WF: Rafał Mróz, Łukasz Głuszek, Marcin Bogdan, Krzysztof Kulesza, Tomasz Pietruk, Rafał Jackiewicz i Jakub Chmielewski. Drużyną opiekował się Kierownik Zakładu Wychowania Fizycznego mgr Waldemar Szpakowski. W rozgrywkach grupowych nasi studenci zajęli trzecie miejsce. W meczu o piąte miejsce po emocjonującej walce przegrali z Urzędem Gminy Miasta Sianów 2:3. Brawo Panowie!

 

I Gimnazjalny  Turniej Koszykówki o Puchar Rektora PWSZ 
w Koszalinie (23-24.05.2013r.)

 

           Wykładowcy i studenci PWSZ sp. WF biorą czynny udział w życiu społeczności lokalnej promując sport i aktywny sposób spędzania czasu zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży szkolnej.

I miejsce: drużyna Gimnazjum nr 3 z Koszalina (opiekun: Bożena Suszyńska

 

II miejsce: Gimnazjum nr 9 z Koszalina (opiekun: Bogusław Ciesielski)

III miejsce: Gimnazjum z Dąbrowy (opiekun: Sebastian Wroński)

IV miejsce: Gimnazjum nr 4 z Koszalina (opiekun: Cezary Majchrowski)

 

Młodzież rywalizowała również w kategoriach:

Najlepsza drużyna spoza Koszalina: Gimnazjum w Dąbrowie

Najlepszy zawodnik Turnieju: Wiktor Bednarczyk – Gimnazjum nr 3 w Koszalinie

Najlepsza zawodniczka Turnieju: Marta Borowska – Gimnazjum w Dąbrowie

        Każdy zawodnik otrzymał dyplom i upominek. Serdecznie dziękujemy sponsorom nagród, dzięki którym mogliśmy docenić wysiłki sportowe młodych zawodników, a nauczycielom podziękować za trud krzewienia kultury fizycznej wśród młodzieży.  Imprezę przygotowali: mgr Waldemar Szpakowski – Kierownik Zakładu Wychowania Fizycznego oraz mgr Aleksandra Sajek – Dyrektor Instytutu Neofilologii.

 

"Turniej koszykówki o Puchar Rektora PWSZ" - "GK" z dn.25-26.05.2013r.         

 


OBÓZ ZIMOWY W ŚWIERADOWIE ZDROJU - STYCZEŃ 2013

Jak co roku studenci II roku WF realizują część programu studiów w ramach obozu zimowego. Aura dopisuje i nasi Studenci szusują po stoku ośrodka Ski & Sun w Świeradowie-Zdroju. Pod czujnym okiem instruktorów jedni doskonalą swoje umiejętności, a inni stawiają pierwsze kroki w narciarstwie. Jak przystało na przyszłych nauczycieli wf, młodzi ludzie poznają zasady bezpieczeństwa w górach, zasady zachowania na stoku narciarskim, a także formy zabaw i aktywności fizycznej na śniegu. Pobyt w Świeradowie-Zdroju daje również możliwość poznania piękna polskich gór oraz zmierzenia się z własną słabością podczas wędrówek po górach w niełatwych zimowych warunkach.

Zmiana klimatu, aktywnie spędzony czas na zajęciach, wrażenia i emocje sprawiają, że z przyjemnością korzysta się z gościnności hotelu Kwisa, którego dobra kuchnia i bardzo dobre warunki mieszkaniowe są wysoko oceniane przez naszych Studentów i Kadrę.

  

 


ROK AKADEMICKI 2011/2012

 LETNI OBÓZ w Czaplinku  - czerwiec 2012

W dniach od 18 do 27 czerwca 2012 r. studenci I roku kierunku WF  przebywali na obozie letnim wchodzącym w skład programu studiów. W Czaplinku nad jeziorem Drawskim, brali udział w praktycznej nauce żeglarstwa, windsurfingu i kajakarstwa. Poznawali nowe zabawy świetlicowe i terenowe (bocca, ringo, kometka, palant). W ramach survivalu odbyli wycieczkę pieszą na wieżę widokową do Spyczyny aby podziwiać krajobraz Pojezierza Drawskiego. Na zajęciach atletyki terenowej pod kierunkiem kierownika obozu mgr Waldemara Szpakowskiego pokonując naturalne przeszkody, oraz walcząc z komarami dotarli do Starego Drawska aby podziwiać zamek templariuszy „Drahim”. W wodach jeziora doskonalili pływanie i uczyli się  podstaw ratownictwa wodnego. Zajęcia te, jak na każdym obozie, zakończyły się maratonem pływackim. Organizowane ogniska i dyskoteki dawały chwile wytchnienia po trudach dnia. Szkoda tylko że pogoda nie dopisała… Następny obóz już za pół roku, tym razem zimowy...

  


WYGRANY TURNIEJ STUDENTÓW WF PWSZ

Dnia 25.05.2012 z okazji Tygodnia Kultury Studenckiej odbył się turniej piłki siatkowej. W zmaganiach uczestniczyło 6 zespołów: PWSZ, 5 drużyn z Politechniki Koszalińskiej: Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska, Wydziału Mechanicznego, Wydziału Elektroniki i Informatyki, Instytutu Neofilologii i Komunikacji Społecznej oraz przedstawiciele Parlamentu Studenckiego PK.

Po rozlosowaniu grup, drużyna Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej trafiła do grupy wraz z Wydziałem Elektroniki i Informatyki i Parlamentem Studenckim. Po dwóch, dość pewnych wygranych 2:0, nasza uczelnia znalazła się w półfinale, gdzie dość niespodziewanie przyszło im rywalizować z Instytutem Neofilologii i Komunikacji Społecznej. Nasi siatkarze, również, bez żadnych problemów pokonali swoich przeciwników 2:0 (15:8, 15:6 ) i tym samym awansowali do finału, gdzie czekał już faworyt całego turnieju, zwycięzca poprzedniego turnieju – Wydział Mechaniczny. Jednakże po kapitalnym spotkaniu, ku zaskoczeniu wszystkich – PWSZ rozgromił Wydział Mechaniczny, wygrywając cały mecz 3:0 (25:19, 25:23, 25:20) i tym samym sprawili ogromną sensacje wygrywając cały turniej.

Jest to bardzo dobry prognostyk przed zbliżającymi się eliminacjami do Akademickich Mistrzostw Polski, które odbędą się w styczniu 2013r. Brawo młodzi siatkarze – studenci PWSZ! Gratulacje!

Skład drużyny PWSZ w Koszalinie : Paweł Rosik(c), Sebastian Rybaczek, Maciej Stelmach, Paweł Wilusz, Wojciech Puszczak, Adrian Zarębski, Krzysztof Biełunos

 

    
          TURNIEJOWE MECZE   DRUŻYNA PWSZ
  ZWYCIĘSKI PUCHAR                                      


Koszaliński Klub Piłki Nożnej "Bałtyk" Koszalin wspiera PWSZ w Koszalinie przekazując w darze sprzęt, m.in. piłki.   Na zdjęciu: Prezes KKPN "Bałtyk" Zenek Bednarek (po prawej stronie, z piłkami ) przekazuje sprzęt Rektorowi PWSZ w Koszalinie dr. Janowi Kuriacie.


Obóz narciarski studentów II roku WF w Świeradowie Zdroju

             W dniach 21-27.02.2012r. studenci II roku  WF PWSZ w Koszalinie  uczestniczyli w obozie zimowym w Świeradowie Zdroju. Plan zajęć na obozie obejmował zajęcia praktyczne i teoretyczne. Podczas pobytu studenci brali udział w  zajęciach narciarstwa zjazdowego oraz praktycznie przygotowywali się do prowadzenia gier i zabaw na śniegu. Zajęcia odbywały się w małych grupach pod nadzorem instruktorów.

          Celem kształcenia było usprawnienie osobiste studentów, poprzez naukę jazdy na nartach oraz rozwijanie cech psychomotorycznych podczas gier i zabaw ruchowych. Opanowanie wiedzy i umiejętności zdobytych na obozie pozwoli na propagowanie różnych form sportów zimowych jako form spędzania wolnego czasu, umiejętnego wykorzystania walorów zimy i środowiska naturalnego przy organizacji i realizacji obozów zimowych dla młodzieży.

Notatka z  lokalnego dziennika "Głos Koszaliński" z dn. 2.03.2012r. "Szusowali na nartach" - Obóz zimowy studentów WF 

Zdjęcia z obozu:

  

  

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie
ul. Leśna 1, 75-582 Koszalin
tel. 94 342 67 66 / fax 94 341 65 86
e-mail: pwsz-koszalin@wp.pl
www.pwsz-koszalin.pl

Dom Studenta - 94 343-33-06