Uniwersytet Trzeciego Wieku - Aktualności

Rok akademicki 2016/2017

 

Dnia 22 maja 2017r.  odbyła  się impreza integracyjna Słuchaczy UTW PWSZ  w "Zaścianku" w Kędzierzynie.

W programie znalazły się: konkursy i przejażdżki konno,  zabawa przy muzyce,  grochówka, pieczenie kiełbasek, bułek i ziemniaków, 
kawa herbata i pieczywo.

 

Podczas wykładu dla Słuchaczy UTW Pan Witold Jabłoński (także Słuchacz PWSZ) z wykształcenia bioenergoterapeuta, przekonywał o zbawiennym wpływie dźwięku na funkcjonowanie organizmu i psychiki człowieka.

    

 


E-kartki Wielkanocne w wykonaniu Słuchaczek UTW  PWSZ

uczestniczek zajęć komputerowych

  


Prace plastyczne wykonane przez  Słuchaczki UTW  PWSZ

uczestniczki zajęć plastycznych

 


Pan Rektor dr Jan Kuriata podczas wtorkowego wykładu dla Słuchaczy opowiedział o prowincji Québec, jej historii i mieszkańcach, którzy  nazywają siebie Quebekanami - uważają się za oddzielny naród w ramach zjednoczonej Kanady i bardzo cenią sobie swoją odrębność. Wyrażają ją przede wszystkim w pielęgnowaniu tradycji mówienia w języku francuskim oraz licznych nawiązaniach do kultury i historii francuskojęzycznych Kanadyjczyków. Spotkanie umiliła muzyka, nagrania wspaniałych przebojów słynnych mieszkańców tej prowincji: Céline Dion i  Garou. 

    


Jest siła! Jest moc! - Nasi Słuchacze na zajęciach ruchowych pod kierunkiem
dr Tomasza Jędrzejczaka wykonują trening siłowy-oporowy z wykorzystaniem pętli gumowych. 

   


Wystawa prac plastycznych utalentowanych Słuchaczek UTW PWSZ

 

  

 


Wielkanocny kiermasz rękodzielnictwa Słuchaczek UTW

  

 


Trwają przygotowania do Wielkanocy - zajęcia plastyczne Słuchaczek UTW

 

 


 Kameralne spotkanie w Klubie Dyskusyjnym upłynęło na wspomnieniach lat dzieciństwa. W uroczy, nostalgiczny zakątek, "pachnący miodem i lipami" przeniosła nas Pani Stanisława Niziołek, której serdecznie dziękuję za podzielenie się wspomnieniami i przygotowaniem wspaniałej prezentacji

zdjęć z rodzinnych stron.

 

 

 


Panie z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w PWSZ w Koszalinie Święto Kobiet - dzięki Naszym Uroczym Panom, świętują na słodko już od 7 marca!!

      


 

Kolejny Wspaniały Jubileusz, tym razem sto lat dla Pani Violetty Pacholec i Helenki Głowackiej!!! Wielu powodów do uśmiechu!

 

 


Kolejny, wspaniały Jubileusz jednej z naszych Słuchaczek, tym razem 100 lat z okazji "okrągłych" urodzin odśpiewaliśmy Pani Bronisławie Połoczańskiej. Wszystkiego Naj...!!! 

 


Warsztaty filcowania na sucho i na mokro

 

Słuchaczki sekcji plastycznej poznają podstawy tej techniki wykonując samodzielnie niepowtarzalne formy płaskie i przestrzenne oraz ozdoby:
filcowe kwiaty, biżuterię, broszkę, itp.

 

 


Warsztaty z wikliny papierowej


Papier daje szereg możliwości ... Uczestniczki sekcji plastycznej UTW samodzielnie wykonały ciekawe dekoracje i koszyki z wikliny papierowej.

    


Zajęcia komputerowe dobiegły końca :)

Każda Słuchaczka UTW z własnoręcznie wykonanym dyplomem

  


Aktywny Dzień Babci  i Dzień Dziadka

Słuchaczy UTW PWSZ w Koszalinie :)

 

     

Jak zawsze spotkanie Klubu Dyskusyjnego upłynęło w przyjaznej i wesołej atmosferze. Temat "Tam byłem, to widziałem ..." był okazją do podzielenia się wrażeniami z podróży - Dania, Norwegia a może Afryka,
będziemy kontynuować ten temat więc zapraszam na kolejne spotkanie.

  

 


Słuchacze UTW PWSZ wzięli udział w spotkaniu autorskim z dr. Eugeniuszem Żuberem - koszalińskim samorządowcem w promocji jego najnowszej książki "Koszalin współczesny na 750-lecie miasta"

 

  


Wigilia UTW PWSZ

W serdecznej atmosferze upłynęło wigilijne spotkanie Słuchaczy,
z kolędowaniem i "nutką" poezji.

    


 

E - kartki świąteczne w wykonaniu Słuchaczy UTW  

uczestników kursu komputerowego :)

 


Na koncercie Bogdana Trojanka i jego zespołu Terne Roma w Variete Muza
były też nasze Słuchaczki UTW PWSZ - warto było!
 
   

 

Uzdolnione muzycznie Słuchaczki UTW PWSZ  brały udział w 1 Regionalnym Przeglądzie Muzykujących  Seniorów Instrumentalistów
który odbył się w Filharmonii Koszalińskiej. 
   

       

 


Uczciliśmy kolejne, okrągłe Jubileusze, tym razem urodziny obchodziły dwie Panie Basie Zielińska i  Spodymek. Najserdeczniejsze życzenia !!

 


Kto to jest "Krampus", gdzie odbywają się wyścigi Mikołajów i mieszkańcy jakiego kraju lubią biegać w czerwonej bieliźnie w Wigilię, kto urządza pochody z "Braterskim Ogniem" lub gdzie świąteczną kolację jada się w KFC?
O tych i innych zwyczajach mogli dowiedzieć się Słuchacze UTW
podczas wykładu dr Moniki Pawłowskiej.

  


Uzdolnione muzycznie Słuchaczki UTW PWSZ  brały udział w 1 Regionalnym Przeglądzie Muzykujących  Seniorów Instrumentalistów,
który odbył się w Filharmonii Koszalińskiej.
   

 

     


W niedzielę 27 listopada część Słuchaczy UTW wybrała się  do teatru na wspaniały, poruszający spektakl „Dom Wschodzącego Słońca”. Przed spektaklem Słuchacze mieli możliwość zwiedzić teatr i poznać jego „życie zza kulis”.

Składamy serdeczne podziękowania Panu Arturowi Czerwińskiemu, aktorowi Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie za zaproszenie do teatru, poświęcony czas i przybliżenie pracy teatru.

 Słowa podziękowania kierujemy także do Dyrekcji Teatru za wyrażenie zgody na wizytę Słuchaczy UTW, aktorom, pracownikom obsługi za życzliwe przyjęcie.

A wszystkich Koszalinian zapraszamy na spektakl!

       


 "Słuchaczek UTW PWSZ portret własny!"
W trakcie dzisiejszego Klubu Dyskusyjnego była nie tylko rozmowa ale i radosna twórczość! Jacy jesteśmy? Co kochamy?
Co nas cieszy? Co jest ważne a co już nie tak istotne? Na te i inne pytania odpowiadały uczestniczki tworząc niezwykłe plakaty! Zapraszamy do obejrzenia powstałych prac.

 

     

 


Za nami pierwsze zajęcia dodatkowe na UTW PWSZ:

 

Zajęcia plastyczne

Podczas pierwszych warsztatów plastycznych w miłym towarzystwie przygotowujemy się do świąt. Słuchaczki sekcji plastycznej samodzielnie wykonały wyjątkowe ozdoby i kartki świąteczne.

   

 

Zajęcia ruchowe z dr Agnieszką Połaniecką

   

Zajęcia komputerowe

  

 


Kolejne "okrągłe" Jubileusze Naszych Słuchaczek. Urodziny w lipcu obchodziła Pani Regina Sawczuk, we wrześniu Pani Krystyna Barczyk, w październiku Panie Teresa Markowska i Maria Wdowiak-Chmielowiec, w listopadzie już niedługo Pani Krystyna Gamoń. Najserdeczniejsze życzenia!

 


Podziękowania dla Pani Stanisławy Niziołek - bukietem kwiatów podziękowały przedstawicielki Samorządu Słuchaczy UTW Naszej Pani Stasi za prowadzenie w latach 2014/2015, 2015/2016 Kroniki UTW. Każdy kto miał przyjemność czytać i oglądać te "cudeńka" wie ile pracy, zaangażowania i talentu artystycznego wymagało uwiecznienie wszystkich wydarzeń z życia Słuchaczy. Dziękujemy i czekamy na godnych następców!

  


Samorząd Słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku

PWSZ w Koszalinie na rok akademicki 2016/2017

Przewodnicząca - Pani Irena Sochańska (1 od lewej)

Zastępca Przewodniczącej - Pani Anna Komadowska
                                                           (nieobecna na zdjęciu)

Skarbnik - Pani Violetta Pacholec (1 od prawej)

Sekretarz- kronikarz Facebook`a - Pani Maria Szczepańska
                                                                                                
(w środku)            

Gratulujemy wyboru i życzymy udanej współpracy!

  


Wszystkim Słuchaczom UTW PWSZ dziękuję za pamięć i serdeczności 
w Dniu Nauczyciela. Otrzymałam przepiękne kwiaty
od Pana Brunona, ciepłe słowa przelane na papier piórem
poetki - Pani Stasi a wszystko na kartce osobiście udekorowanej ręką malarki - Pani Jadwigi. Bardzo dziękuję. 

 

Monika Pawłowska 

       4 października 2016r.  odbyła się III Inauguracja Roku Akademickiego 2016/2017  Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koszalinie. W tym roku akademickim studia na UTW rozpoczęło około 150 osób.
      Rektor Uczelni dr Jan Kuriata serdecznie powitał w przyjaznych murach Uczelni Słuchaczy, którzy kontynuują przygodę z senioralnym studiowaniem oraz równie ciepło osoby, które wstępują do grona UTW. Misją działalności UTW jest wsparcie Słuchaczy w odkrywaniu i rozwijaniu własnych zainteresowań i pasji;  dbaniu o zdrowie; kondycję  fizyczną i intelektualną. W nadchodzącym roku akademickim w programie UTW znajdą się wykłady z różnych dziedzin wiedzy, zajęcia dodatkowe: ruchowe, plastyczne, komputerowe, a także językowe. Wspólne spotkania i wyjazdy integracyjne.
      Serdeczne życzenia powodzenia w nowym roku akademickim osobiście przekazał Słuchaczom Pan Jan Bętkowski z Koszalińskiej Rady Seniorów oraz Pani Irena Ciesielska - Przewodnicząca Samorządu Słuchaczy z UTW z Politechniki Koszalińskiej.

         Podczas uroczystości nastąpiła symboliczna immatrykulacja  słuchaczy 50+, którzy odśpiewali uroczyste "Gaudeamus" i z rąk Rektora PWSZ odebrali indeksy. Wykład inauguracyjny pt. „O życiu z sensem" wygłosiła prof. Ewa Ryś.  

      W tym roku uczelnia oferuje studentom UTW bogatą tematykę wykładów i różnorodność zajęć  dodatkowych do wyboru.  Uniwersytet Trzeciego Wieku powstał z myślą o aktywizacji intelektualnej, społecznej, a przede wszystkim fizycznej osób 50+.

  

  

             

 


 

Informacje z roku akademickiego 2015/2016

 


 

Informacje z roku akademickiego 2014/2015

 

 

JĘZYK ANGIELSKI 

 prowadząca: mgr Monika Lipiec-Karwowska

30 godzin zajęć lekcyjnych, cena 150 zł
1 godzina lekcyjna = 45 minut
 

 

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie
ul. Leśna 1, 75-582 Koszalin
tel. 94 342 67 66 / fax 94 341 65 86
e-mail: pwsz-koszalin@wp.pl
www.pwsz-koszalin.pl

Dom Studenta - 94 343-33-06