Absolwenci

 Ankieta dla absolwentów PWSZ dot. badań nad kompetencją absolwentów szkolnictwa wyższego (do 30.04.2015r.)

 


Drodzy Absolwenci!

          W tych trudnych dla gospodarki czasach będziemy się starać udzielać Państwu wparcia przekazując informacje o programach adresowanych do młodych absolwentów studiów wyższych, którzy poszukują pracy w swoim zawodzie, szkoleniach, stażach, a także ofertach pracy. Mamy zarazem nadzieję, że dzięki tej inicjatywie będziemy mogli nie tylko służyć radą i pomocą, ale również pozostać z Państwem w kontakcie.

         Poniżej znajdą Państwo link do rządowego programu „Młodzi na rynku pracy” koordynowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej i adresowanego do młodych ludzi poszukujących pracy.

         Program „Młodzi na rynku pracy” ma na celu współpracę z młodymi bezrobotnymi, upowszechnianie informacji o dostępnych praktykach zawodowych oraz rozwijanie współpracy instytucji publicznych i niepublicznych, organizacji branżowych, pracodawców i przedsiębiorców na rzecz przeciwdziałania bezrobociu młodych: 
www.mpips.gov.pl/aktualnosci-wszystkie/art,5543,5779,program-mlodzi-na-rynku-pracy.html

            W ramach tego programu prowadzony jest projekt pilotażowy„Twoja kariera – Twój wybór”, dzięki któremu osoby bezrobotne poniżej 30 roku życia mogą uzyskać indywidualną pomoc w poszukiwaniu zatrudnienia, liczyć na opłacone staże, szkolenia, a nawet studia podyplomowe. Docelowo projekt przewiduje stworzenie ogólnopolskiej bazy ofert praktyk i staży dla studentów i absolwentów.

            Informujemy również o istnieniu Centralnej Bazy Ofert Pracy, gromadzącej oferty pracy zgłoszone do wszystkich powiatowych urzędów pracy: 

http://www.psz.praca.gov.pl/hr/PoSearch/index.php

Zapraszamy do częstego odwiedzania naszej strony – dołożymy wszelkich starań, by mogli Państwo znaleźć na niej najświeższe informacje!

 

 

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie
ul. Leśna 1, 75-582 Koszalin
tel. 94 342 67 66 / fax 94 341 65 86
e-mail: pwsz-koszalin@wp.pl
www.pwsz-koszalin.pl

Dom Studenta - 94 343-33-06