Sylwetki

Sylwetki Absolwentów  PWSZ - rocznik 2016

 

Michał Bączyk - absolwent kierunku WF 

Jako absolwent kierunku Wychowanie fizyczne w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koszalinie, bardzo miło wspominam ten okres kształcenia. Przy wyborze uczelni i specjalności kierowałem się moją życiową pasją jaką jest Karate Kyokushin, które zacząłem trenować mając 5 lat. W czasie trwania studiów zostałem powołany do Kadry Polski, znajdowałem czas na przygotowanie się do ważnych zawodów sportowych i zdobyłem swoje najważniejsze dotychczas osiągnięcia jakimi są medale Mistrzostw Europy oraz Mistrzostw Polski, brałem też udział w Mistrzostwach Świata. Jest to dowód na to, że nauka i sport nie kolidują ze sobą, a wręcz wzajemnie pokrywają się i uzupełniają. Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie otwartość władz uczelni oraz nauczycieli akademickich, którzy przejawiają indywidualne podejście do studentów. Wierzę, że wiedza zdobyta w tym czasie będzie fundamentem w przyszłym życiu zawodowym, a kwalifikacje wynikające z ukończenia specjalizacji (Odnowa biologiczna, Menedżer sportu) i kursów (fitness ­– ćwiczenia siłowe, wychowawca wypoczynku) skutecznie je urozmaici.


Aleksandra Bajakabsolwentka kierunku Pielęgniarstwo

               Skończyłam wspaniały kierunek - Pielęgniarstwo w PWSZ
w Koszalinie. Jest to uczelnia przyjazna studentom. Polecam tym, którzy za cel stawiają sobie pomaganie drugiemu człowiekowi. Tu nauczyłam się szacunku dla życia i wiem, że jest to, co chciałam robić.

Dziś, po trzech latach studiów stoję przed wyborem swojego miejsca pracy.

                    Jestem szczęśliwa wiedząc, że ono czeka na mnie!

 


Klaudia Jasińska – absolwentka kierunku Pielęgniarstwo

          Jestem absolwentką kierunku Pielęgniarstwo w PWSZ w Koszalinie, bardzo zadowoloną, że studiowałam akurat na tej uczelni. Poznałam tu wiele sympatycznych i pomocnych osób. Różnorodne zajęcia prowadzone przez doświadczonych wykładowców przygotowały nas bardzo dobrze do roli pielęgniarki. Studia na kierunku Pielęgniarstwo pokazały nam co tak naprawdę jest najważniejsze w życiu i naszym zawodzie - niesienie pomocy i życzliwość do drugiego człowieka. W ciągu tych trzech lat nauczyliśmy się szacunku, pokory i ogromnej cierpliwości, co z pewnością przyda nam się w relacjach z pacjentami.


Weronika Chlebicka - absolwentka kierunku pedagogika

               Jestem absolwentką kierunku pedagogika w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koszalinie. Studia były ważnym etapem w moim życiu. Poza poznaniem wspaniałych przyjaciół, zdobyłam jakże cenną w dzisiejszych czasach wiedzę i doświadczenie, zarówno w pracy z dziećmi jak i dorosłymi. Przez cały okres studiów działałam w Samorządzie Studenckim PWSZ w Koszalinie, przez ostatni rok pełniłam w nim funkcję Przewodniczącej. Działalność ta poza możliwością samorealizacji, dała mi szansę na poznanie wielu wspaniałych ludzi, ze środowisk akademickich w całej Polsce.

        Serdecznie polecam Państwową Wyższą  Szkołę Zawodową w Koszalinie,  ponieważ pracujący tu wykładowcy, rodzinna atmosfera, indywidualne podejście do studenta są cechami, które wyróżniają PWSZ w Koszalinie na tle innych uczelni wyższych w mieście i regionie.
         W najbliższej przyszłości planuje rozpocząć studia  magisterskie oraz podjąć pracę w wyuczonym zawodzie.


                           Magdalena  Głuszcz - absolwentka kierunku pedagogika

Jestem absolwentką kierunku Pedagogika Wczesnoszkolna
i Przedszkolna w Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koszalinie.
Okres trzech lat studiów wspominam jako czas niezwykły i niezapomniany
i przede wszystkim niezmiernie ważny w moim życiu.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa jest to uczelnia zdecydowanie godna polecenia. Spotkałam tam ogrom wspaniałych ludzi, zarówno wspaniałych przyjaciół jak i niezwykłych wykładowców, o których bez wahania mogę powiedzieć, że są profesjonalistami w pełnym tego słowa znaczeniu. Pozyskałam od nich nie tylko rzetelną i niezwykle cenną wiedzę, która będzie towarzyszyć mi przez całe moje życie, ale także dużo ciepła, pomocy i wsparcia zawsze bez względu na okoliczności. PWSZ jest to uczenia, o której bez wahania mogę powiedzieć, że jest uczelnią, w której panuje rodzinna atmosfera. Student nie jest w niej tylko numerkiem na liście. Do każdego z nas podchodzi się tu w indywidualny sposób. Widza teoretyczna i praktyczna, którą zdobyłam w PWSZ i na praktykach niejednokrotnie towarzyszy mi pośród wielu sytuacji spotykanych w codziennym życiu i w dorywczej pracy z dziećmi.

            Jeśli miałabym ponownie dokonać wyboru pomiędzy Państwową Wyższą Szkołą Zawodową, a inną uczelnią w Koszalinie, podjęłabym tą samą decyzję, którą podjęłam trzy lata temu, z której jestem niezwykle zadowolona. Decyzja ta była jedną z najlepszych w moim życiu i każdemu, kto waha się nad jej podjęciem zdecydowanie polecam właśnie taką, którą ja wybrałam.

 


Sylwetki Absolwentów  PWSZ - rocznik 2015

  Aleksandra  Zwolak - absolwentka kierunku WF

 Studia w PWSZ na kierunku wychowanie fizyczne uważam za   bardzo ważny etap w moim życiu. Od wielu lat pracuję w zawodzie    trenera personalnego, a ukończone studia pozwoliły mi być bardziej kompletnym trenerem. Dzięki ukończonej specjalizacji z gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej czuję się pewnie w pracy z osobami borykającymi się z różnymi dysfunkcjami aparatu ruchu. Ponadto uczelnia zapewniła mi rozwój pod kątem dostępności kursów uzupełniających. Dobrym tego przykładem jest kurs z kinezygerontoprofilaktyki, który uważam za niezbędny w swoim zawodzie, ponieważ rynek fitness otworzył się również na potrzeby osób starszych. To co wpływa na wyjątkowość uczelni to przede wszystkim ludzie, którzy ją tworzą. Poznałam wiele osób podobnych do mnie, z którymi się utożsamiałam. Ogromnym atutem szkoły są wykładowcy, którzy prowadząc wykłady często odwoływali się do własnych doświadczeń zawodowych, co wpływało na atrakcyjność zajęć. To właśnie skłoniło mnie do kontynuacji studiów magisterskich na uczelni, w której mogę dalej uczyć się od tych samych osób. W przyszłości chciałabym kontynuować studia zdobywając kolejne stopnie naukowe.


   Renata Wujkowska -
   absolwentka kierunku Pielęgniarstwo

Jestem absolwentką kierunku pielęgniarstwo w Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koszalinie. Bardzo miło wspominam czas spędzony na tej Uczelni. Wakacje spędziłam pracując w USA, ponieważ udało mi się wyjechać dzięki programowi Work&Travel. Zachęcam wszystkich do wyjazdu, można przeżyć przygodę życia. Obecnie kontynuuję studia magisterskie na kierunku pielęgniarstwo na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie.Katarzyna Kwiatkowska - absolwentka kierunku Pedagogika
Specjalność  
Pedagogika Opiekuńczo - wychowawcza z resocjalizacją

Jestem absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej - kierunek Pedagogika- Specjalność Pedagogika opiekuńczo wychowawcza z resocjalizacją. Moja przygoda z uczelnią zakończyła się 17 czerwca 2015 r. obroną i zdobyciem tytułu licencjata.Naukę oraz okres studiów wspominam bardzo ciepło. Zdecydowanie mogę polecić Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Koszalinie jako Uczelnię przyjazną dla Studenta. Miła atmosfera, profesjonalna kadra a przy tym indywidualne podejście do Studenta to cechy, które zdecydowanie wyróżniają PWSZ w Koszalinie spośród innych uczelni z lokalnego rynku. Moje plany na przyszłość ....  najbliższe są już znane- obecnie kontynuuję naukę na studiach drugiego stopnia, pracuje zawodowo, zaś wolne chwile staram się spędzać aktywnie. Czy będę pracować w wyuczonym zawodzie? Myślę, że tak, ponieważ zostałam do tego profesjonalnie przygotowana na studiach pierwszego stopnia. "W ciągu całego życia człowiek nie tyle jest, ile stwarza siebie" (F. Dostojewski) - ważne jest aby "proces" ten był ciągły i świadomy, decyzje jakie podejmujemy pozwalały nam w pełni się rozwijać, zaś miejsca do których trafiamy (świadomie, czy "przez przypadek") umożliwiały nam realizację zamierzonych celów  - Państwowa Wyższa Szkoła  Zawodowa w Koszalinie jest właśnie takim miejscem. " 


Sylwetki Absolwentów  PWSZ - rocznik 2014 

             Maria Szczepaniak - absolwentka kierunku Pielęgniarstwo

Jestem absolwentką kierunku pielęgniarstwo PWSZ w Koszalinie. Studia na kierunku Pielęgniarstwo wspominam bardzo pozytywnie. Na obecność na wykładach oraz naukę nie trzeba było mnie namawiać. Nie przypominam sobie wykładów i zajęć praktycznych, które potraktowałabym jako stratę czasu. Pozyskana rzetelna wiedza odebrana w trakcie studiów przydała się na co dzień w relacjach z pacjentami. Z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że się nie zawiodłam. Były to wspaniałe 3 lata intensywne pod względem intelektualnym i kulturowym. Dodatkowe poznawanie tajników pielęgniarstwa było związane z moim udziałem w Naukowym Kole Pielęgniarstwa Chirurgiczno-Anestezjologicznego, gdzie będąc jego członkiem mogłam uczestniczyć w poznawaniu fachowej wiedzy przekazywanej przez personel medyczny na poszczególnych oddziałach szpitala i blokach operacyjnych.

        Miałam szczęście spotkać na swojej drodze wielu wybitnych specjalistów, nieprzeciętne osobowości, jednocześnie ludzi otwartych i serdecznych, dzięki którym otaczający mnie świat stał się bardziej zrozumiały i przyjazny. Kolejnym etapem mojej kariery naukowej będzie podjęcie studiów 2 stopnia na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. 


  Ilona Chruszcz - absolwentka kierunku Wychowanie Fizyczne

Jestem  zawodniczką judo z 16-letnim stażem. Od 6 roku życia godziłam naukę z treningami, udziałem w zawodach czy wyjazdami na zgrupowania sportowe. Przez cały ten czas pokonując odległość dzielącą mnie między moim miejscem zamieszkania, a siedzibą  Klubu Judo Samuraj Koszalin, w którym trenuję.

          W trakcie studiów w PWSZ  do moich obowiązków, jako zawodniczki Judo, doszły obowiązki trenerskie (instruktorskie), gdzie oprócz własnych treningów, nauczałam najmłodszych adeptów sportów walki - nie tylko na tatami, ale również w trakcie wyjazdów na turnieje i obozy sportowe. W ciągu nauki w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej do swojego dorobku medalowego dołączyłam  dwa brązowe medale Mistrzostw Polski Młodzieży, brązowy medal Pucharu Polski Seniorek, dwa złote medale Otwartego Turnieju Judo w Niemczech i srebrny medal na Turnieju Judo Jetroo w Poznaniu Pogodzenie tych zajęć nie było łatwe, ale też nie było niemożliwe.
Z własnego doświadczenia wiem, że upór, chęci, jak i zamiłowanie do swojej dyscypliny sportu, są w stanie pozwolić nam rozwijać się pod kątem sportowym,  jak i naukowym. Wyrozumiałość wykładowców podczas studiów była dla mnie bardzo ważna, za co bardzo dziękuję.


Sylwetki absolwentów PWSZ w Koszalinie - rocznik 2013

Sebastian Pawlik - absolwent kierunku pielęgniarstwa      

       Jestem absolwentem Pielęgniarstwa PWSZ w  Koszalinie. Zawodowo związany jestem z  Zespołem Ratownictwa Medycznego w Bobolicach. Wcześniej ukończyłem Policealną Szkołę Medyczną w Koszalinie na kierunku ratownik medyczny i właśnie z ratownictwem wiążę swoją najbliższą przyszłość zawodową. Pielęgniarstwo w PWSZ pozwoliło mi poszerzyć wiedzę i podnieść kwalifikacje, wykorzystując je w ratowaniu ludzkiego życia i zdrowia, które jest najwyższą wartością. Dodatkowo prowadzę kursy i szkolenia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej, również zajmuję się zabezpieczeniami  medycznymi  imprez masowych. Wolne chwilę spędzam z żoną i dziećmi. Moje hobby to sport i wędkarstwo. Kończąc  te studia wspiąłem się na następny szczebel drabiny,  kolejnym jest podjęcie  studiów II stopnia. Chciałbym zachęcić niezdecydowanych do podjęcia nauki. Tak jak w moim przypadku warto zacząć studia, aby poczuć się młodszym i udowodnić sobie, że można osiągnąć więcej i sięgnąć dalej. PWSZ w Koszalinie daje właśnie takie możliwości, a tylko od nas zależy czy z nich skorzystamy.

 


Monika Błońska - absolwentka filologii angielskiej

 Jestem absolwentką Filologii Angielskiej PWSZ w Koszalinie. Od zawsze interesowałam się nauką języków obcych, jednak angielski stał się motywem przewodnim w mojej niezwykłej podróży, którą postanowiłam kontynuować przez kolejne dwa lata na studiach magisterskich w Szczecinie. W czasie studiowania pragnę rozwijać swoje umiejętności językowe oraz zainteresowania związane z kulturą Korei Południowej. Po ukończeniu studiów magisterskich pragnęłabym rozpocząć studia na kierunku kryminalistyka. Od dłuższego czasu myślałam również o wyjeździe za granicę do Korei Południowej, korzystając z programu, który umożliwiałby mi studiowanie tam. Jest to właśnie ten czas kiedy człowiek ma sposobność na spełnianie swoich marzeń i doświadczanie nowych rzeczy, dlatego mam zamiar wykorzystać go jak najlepiej, korzystając z wiedzy zdobytej na studiach w PWSZ.

 


Sylwetki  pierwszych absolwentów PWSZ w Koszalinie
rocznik 2012

 Małgorzata Mazur

       Jestem absolwentką dwóch kierunków kształcenia w PWSZ w Koszalinie: Pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna (2012 r.) i Wychowanie fizyczne (2013r.).  Jestem aktywną i ambitną osobą. Lubię pomagać innym. Paulo Coelho napisał: ,,jeśli ktoś prosi nas o pomoc, to znaczy, że  jesteśmy jeszcze coś warci”. Zgadzam się z tą sentencją całkowicie.   Nie lubię marnować czasu ani stać w miejscu, więc podjęłam studia magisterskie z kierunku Pedagogika resocjalizacyjna w innej uczelni  w Koszalinie. Lubię dużo robić w życiu, działam  w Grupie Ratownictwa PCK w Koszalinie. Jednak ze względu na brak czasu moje uczestnictwo   w spotkaniach grupy zostało ograniczone. Trenowałam Judo. Jestem członkinią Senatu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koszalinie. W wolnej chwili lubię pobiegać czy iść na basen. Moją przyszłość wiążę z zawodami mundurowymi głównie z policją. A może z wojskiem? Uważam, że każdy człowiek powinien mieć wytyczony cel w życiu i dążyć do niego. Cel uświęca środki.   Moje motto to:  „rób to co musisz i czerp z tego przyjemność, ale także korzystaj z życia i baw się póki jesteś młody”.  Życie ucieka niespodziewanie szybko…

 


Mateusz Nosek 

       Jestem absolwentem Filologii Polskiej PWSZ w   Koszalinie. Pracowałem  jako reporter radia ESKA oraz PLUS Koszalin. Aktualnie jestem związany z agencją muzyczną msDj współpracującą z Radiem Kołobrzeg.  W niedalekiej przyszłości planuję rozwinąć swoje umiejętności w zakresie technika realizacji dźwięku. Jako przyszły przedstawiciel świata mediów nieustannie pogłębiam wiedzę w zakresie funkcjonowania życia społecznego, rozwoju technologii oraz wydarzeń kulturowych.
                      
Plany na przyszłość? Cóż, być może będzie to podróż w świat dokumentu, który niestety w naszym rodzimym kraju… po prostu kuleje. W dobie wszechobecnej komercji, tandetnej rozrywki oraz celebryckiego życia coraz bardziej ogłupia się społeczeństwo wciskając ułomny obraz naszej egzystencji. Dziennikarstwo powinno być powołaniem i swoistą misją, dzięki której przedstawiamy świat takim jakim jest na prawdę. Bez niepotrzebnej koloryzacji i słodyczy. Taki cel zamierzam realizować. Na wzór polecam programy realizowane przez grupy telewizyjne BBC, National Geographic oraz Planete. Z zamiłowania muzykuję od najmłodszych lat. Ukończyłem między innymi szkołę muzyczną YAMAHA w klasie klawiszy. Gram również na gitarach: akustycznych, elektrycznych czy basowych. Ponadto zawsze interesowała mnie fotografia oraz dalekie podróże. Zwiedziłem większość krajów europejskich – mam nadzieję, że kiedyś uda mi się wyruszyć za ocean lub powędrować daleko na wschód. Pomysłów wiele, życie krótkie, a funduszy jeszcze mniej :)

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie
ul. Leśna 1, 75-582 Koszalin
tel. 94 342 67 66 / fax 94 341 65 86
e-mail: pwsz-koszalin@wp.pl
www.pwsz-koszalin.pl

Dom Studenta - 94 343-33-06