Erasmus + - wyjazdy studentów

            

 

Trwa rekrutacja na stypendia Programu Erasmus+

Zgłoszenia należy składać w Referacie ds. Studentów

formularz (do pobrania)

 


Rok akademicki 2015/2016

 

 Pierwsi studenci PWSZ we Francji

      W roku akademickim 2015/2016 pięcioro studentów PWSZ wyjechało na studia w ramach programu Erasmus+. Kacper i Tomasz - studenci WF przebywali na Uniwersytecie w Nantes (Francja),  Karolina i Kasia - studentki fizjoterapii oraz Oskar - student WF studiowali na Uniwersytecie w Dyneburgu (Łotwa).

    


 

    W ubiegłym roku nasza uczelnia podpisała umowę o wymianie studentów i pracowników w ramach programu Erasmus + z Uniwersytetem w Nantes we Francji.

       Na początku stycznia 2016 roku pierwsi studenci kierunku wychowanie fizyczne Kacper i Tomasz wyjechali na podbój Francji. W drodze do Nantes postanowili zwiedzić jedno z najpiękniejszych miast na świecie – Paryż.

 

 

 


Pierwsi studenci PWSZ na wymianie studenckiej Erasmus +

   W roku akademickim 2014/2015 pierwsi studenci PWSZ w Koszalinie wyjechali na semestr studiów za granicę w ramach programu Erasmus+. Semestr letni spędzili na uczelniach partnerskich w Koszycach na Słowacji oraz w Dyneburgu na Łotwie.

   Studenci otrzymywali stypendium ze środków programu Erasmus+ oraz programu POWER. Przedmioty zrealizowane w uczelni partnerskiej zostaną im zaliczone, a semestr spędzony za granicą zaliczony w ramach cyklu studiów w PWSZ w Koszalinie.

Pobyt na zagranicznej uczelni to nie tylko nauka, to również wycieczki, imprezy, poznawanie nowych ludzi z innych krajów. To doświadczenie, które procentuje w całym późniejszym życiu.

 

   

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie
ul. Leśna 1, 75-582 Koszalin
tel. 94 342 67 66 / fax 94 341 65 86
e-mail: pwsz-koszalin@wp.pl
www.pwsz-koszalin.pl

Dom Studenta - 94 343-33-06